تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

138. بنگاه در هیئت سندیکا

 بنگاه در هیئت سندیکا

تعاونی های کشاورزی قرن نوزدهم، الگوی کار سندیکایی است.

رویکردهای جنرال موتورز و تویوتا، گرچه متفاوت، اما نقطه ی عزیمت هر دوی آن ها بنگاه سنتی است. البته ایده های جدیدی هم پیدا شده که یکسره با مدل شرکت سهامی بیگانه است.

یک نمونه از این ایده ها« سندیکا» است که چند تولید کننده ی غیر رقیب در اتحادیه اروپا از آن الگو برداشته اند. همه ی شرکت های عضو این سندیکا از نظر اندازه متوسط بوده و دارای مالکیت خانوادگی و مدیریت مالکان هستند. هر یک از این شرکت ها در یک رشته ی کاملاً تخصصی کالا تولید میکند و به شدت به صادرات وابسته است. شرکت های مؤسس سندیکا تصمیم دارند مستقل بمانند و مثل گذشته به کار طراحی فرآورده های خود ادامه دهند و فرآورده ها را چون گذشته در کارخانه های خود بسازند و در بازارهای خود بفروشند.

اما برای بازارهای دیگر، به خصوص بازار کشورهای در حال توسعه و کم تر توسعه یافته، سندیکا متولی تولید است. این تولید یا در کارخانه های متعلق به سندیکا و برای چند تن از اعضاء صورت می گیرد یا به وسیله ی پیمانکاران محلی.

سندیکا سفارش هر عضو مؤسس را تحویل داده و در بازار خدمات لازم را به وی عرضه می کند. هر عضو، مالک سهمی از سندیکا است و سندیکا نیز مالک سهمی از سرمایه ی عضو است. اگر این وضع آشنا به نظر می آید به این خاطر است که تعاونی های کشاورزی قرن نوزدهم چنین روشی داشتند.

رهنمود:

بررسی کنید ببینید صلاح سازمان شما چیست؟

عضو سندیکای سابق بماند یا به عضویت یک سندیکای جدید درآید.

تاریخ درج مطلب : 1395-12-18
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات