تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

136. مدیریت کارکنان نامتعارف

 مدیریت کارکنان نامتعارف

چالش مدیران این است که کوشش انواع کارکنان را هماهنگ و همسو کنند.

علاوه بر کارکنان تمام وقت، حرفه ای های معرفی شده از سازمان های تأمین نیرو و کارکنان فصلی یا موقت، احتمال دارد گروه دیگری نیز در سازمان مدرن کار کنند. گروهی متشکل از کارکنان نامتعارف که با سازمان و دیگر گروه های کاری آن رابطه ی نزدیک دارند، اما جداگانه اداره می شوند. به طوری فزاینده شمار کارکنانی که تقاضای بازنشستگی زودرس می کنند، اما دست از کارکردن برنمی دارند، بیشتر می شود.

کار این دسته از کارکنان، برخلاف کارهای قبلی آن ها، شکل غیرمتعارف دارد. ممکن است به طور آزاد، پاره وقت، یا موقت کار کنند. احتمال دارد به سازمان های پیمانکار بپیوندند یا خودشان پیمانکار شوند. این «بازنشستگی زودرس» برای ادامه دادن به کار، به خصوص در میان دانشگران، متداول است.

گزینش و نگهداری این گروه های متنوع به صورت وظیفه ی اصلی مدیریت کارکنان در بنگاه های مدرن در می آید. این گروه ها با سازمان رابطه ی کاری دائم ندارند. ممکن است اداره کردن آن ها ضروری نباشد، اما باید کاری کرد که بارور و بهره ور باشند. بنابراین باید به کارهایی گماشته شوند که دانش تخصصی آن ها بیشترین نقش را داشته باشد. مدیران باید با همتایان خود در سازمان های تأمین نیرو برای بسط مهارت و دانش حرفه ای، ایجاد انگیزه،جلب رضایت خاطر و بهره وری کارکنان نامتعارف همکاری کنند.

رهنمود:

کارکنان نامتعارف را جذب کرده، آن ها را به طور مؤثر در سازمان ادغام کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-12-08
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات