تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

126. دانش نافی مهارت نیست

 دانش نافی مهارت نیست

دانش بدون داشتن مهارت بی حاصل است.

در حال حاضر به طور گسترده از اصطلاح «دانشگران» برای توصیف کسانی استفاده می کنند که دانش و آموخته های نظری چشمگیر دارند، کسانی چون پزشکان، وکیلان، معلمان، حسابداران، مهندسان شیمی. اما پر مصرف ترین کاربرد این اصطلاح برای کسانی است که در فن آوری با سوادند، مثل تکنسین های رایانه، طراحان نرم افزار، آنالیست های آزمایشگاه های بالینی، فن آوران تولید، دستیاران امور حقوقی و قضایی. این ها را همان اندازه می توان دانشگران نامید که دست ورز. در واقع این ها بیش تر با دستشان کار می کنند و کم تر با مغزشان.

بنابراین دانش نافی مهارت نیست. برعکس، دانش به سرعت پایه ی مهارت می شود. در حال حاضر استفاده از دانش برای توانمند ساختن افراد در کسب مهارت های پیشرفته، شدت و سرعت گرفته و نتیجه ی آن موفقیت آمیز بوده است. دانش ثمربخش و زایا می شود که پایه و مایه مهارت باشد. مثلاً جراح مغز و اعصاب پیش از این که برای ترمیم آنوریسم مغزی قبل از خونریزی کشنده ی مغزی، دست به عمل بزند، ساعت ها وقت خود را صرف تشخیص بیماری می کند. لازمه ی این تشخیص داشتن دانش در سطح عالی است. با این حال خود عمل از نوع دست ورزی است و لازمه ی دست ورزی داشتن مهارت در عمل [سابقه]، سرعت، و دقت است. و این عمل ها دقیقاً مثل هر گونه دست ورزی، مطالعه، ساماندهی، آموخته، و تمرین می شود.

رهنمود:

در کارتان چه مهارت هایی لازم دارید؟ اگر می خواهید بهره وری و مرغوبیت کارتان بهینه شود این مهارت ها را تحلیل کرده بهبود بخشید.

تاریخ درج مطلب : 1395-11-18
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات