تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

109. انتصاب های نادرست

 انتصاب های نادرست

سرباز حقی دارد، حق داشتن فرمانده لایق.

دنبال کسی نگردید که در گرفتن تصمیم های مرتبط با کارکنان هرگز اشتباه نکرده است، چنین فردی را نمی توان یافت. مدیران موفق از پنج قاعده ی اساسی پیروی می کنند.

اول، مدیر باید مسئولیت انتصاب های نادرست را بپذیرد. متهم کردن کسی که توان انجام کار را نداشته، اقرار به جرم است. مدیر در گزینش او اشتباه کرده است.

اما دوم، مدیر مسئولیت  دارد کسی را که قادر به انجام درست کار نیست برکنار کند. اگر آدم ضعیف یا نالایق  را به امید خود رها کنیم دودش به چشم دیگران هم می رود و روحیه ی کل سازمان  را خراب می کند.

سوم، فقط به این خاطر که فرد نمی تواند کاری را که به او محول شده به خوبی انجام دهد نمی توان نتیجه گرفت که به درد کار نمی خورد و باید مرخص شود. باید نتیجه گرفت که او به کار نامناسب گماشته شده است.

چهارم، مدیر باید بکوشد برای هر شغل فرد مناسب با آن را پیدا کند. هر سازمان به اندازه ی استعداد کارکنانش شکوفا می شود بنابراین تصمیم مربوط به کارکنان باید درست باشد.

و پنجم، تازه واردان را باید در منصب های جا افتاده قرار داد، در جایی که توقعات مشخص شده و کمک در دسترس فرد است. ماموریت های مهم و جدید را عمدتاً باید به کسانی داد که رفتار و عادت های آن ها را خوب می شناسیم و پیشاپیش اعتماد و اعتبار لازم را دارند.

رهنمود:

مسئولیت انتصاب های بد را بپذیرید. کسانی را که نمی توانند کارشان را به خوبی انجام دهند عوض کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-10-19
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات