تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

106. جذب کردن و نگه داشتن افراد

 جذب کردن و نگه داشتن افراد

نخستین نشانه ی زوال هر صنعت، از بین رفتن جاذبه ی آن

برای افراد توانا است.

در قضیه ی کارکنان باید بازاریابی کرد و برای بازاریابی باید هدف های معتبر داشت. از جمله، شغل های ما چه صفاتی دارند که به اتکای آن صفات می توانیم افراد را جذب کرده و نگه داریم؟ در بازار کار چه جور افرادی پیدا می شود؟ و برای جذب آن ها چه باید کرد؟

بهتر است برای جذب، پرورش، و ارتقاءعملکرد مدیران هدف های ملموس داشته باشیم اما به همین ترتیب باید برای گروه های عمده ی نیروی کار غیر مدیر نیز نصاب و برنامه داشته باشیم.

هم برای نگرش افراد باید نصاب داشته باشیم و هم برای سنجش میزان مهارت آن ها.

نخستین نشانه ی زوال هر صنعت از دست دادن جاذبه ی آن نزد افراد بلند پرواز، توانا، و با صلاحیت است.به عنوان نمونه زوال شرکت های راه آهن آمریکا پس از جنگ جهانی دوم شروع نشد مگر پس از جنگ، که زوال آن ها آشکار و برگشت ناپذیر شد. زوال آن ها در واقع در حدود جنگ جهانی اول شروع شد. پیش از جنگ، دانش آموختگان دانشکده های مهندسی آمریکا به دنبال کار در شرکت های راه آهن بودند. از پایان جنگ جهانی اول به بعد، به هر دلیل، شرکت های راه آهن جاذبه ی خود را برای این جوانان، یا دیگر جوانان تحصیلکرده، از دست دادند. در نتیجه وقتی بیست سال بعد شرکت های راه آهن به مشکل برخوردند، در رده ی مدیریت جای افراد توانا و شایسته برای حل آن مشکلات خالی بود.

رهنمود:

برای جذب کردن و آموزش دادن بهترین افراد، طرح و برنامه تهیه کنید. نیز معیارهای عملکرد آن ها را مشخص و برای نگرش و مهارت آن ها ضابطه تعیین کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-10-13
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات