تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

103.چرچیل رهبر

 چرچیل رهبر

چرچیل، مرجعیت اخلاقی، باور به ارزش ها و ایمان به حقانیت عمل عاقلانه را به همرا آورد.

آخرین واقعیت سال های سی، که در کتاب «فرجام انسان اقتصادی» به وضوح بیان شده، غیبت کامل رهبری است. صحنه ی سیاست پر بود از بازیگر. به نظر می رسید پیش تر هرگز آن همه سیاستمدار وجود نداشته که با آن همه شیدایی کار کند. شماری از آن  سیاستمداران مردمانی وارسته و پاک نهاد بودند. اما جز آن دو شیطان، آدولف هیتلر و ژوزف استالین، همگی به طور تأثرآوری کوتوله بودند. حتا جای میان مایگان خالی بود. اما احتمال دارد خواننده بگوید که «ولی وینستن چرچیل بود». آری بدون تردید ظهور چرچیل در مقام رهبر جنگ اروپا با نیروهای اهریمنی تمامیت خواهان، مهم ترین واقعه ی آن دوران بود. ظهور چرچیل را می توان با استفاده از یکی از تعبیر های خودش «پاشنه ی سرنوشت» نامید.

احتمال دارد خواننده ی امروزی اهمیت چرچیل را چنان که باید و شاید درک نکند. تا زمانی که چرچیل زمام رهبری همه ی مردمان آزاد را به عهده نگرفته بود، یعنی تا پیش از عقب نشینی به دونکرک و سقوط فرانسه، هیتلر به شیوه ای لغزش ناپذیر پیش می رفت. پس از صعود چرچیل، هیتلر به سراشیب افتاد و دیگر نتوانست از قدرت درک زمان و توانایی حیرت انگیزش در پیش بینی و پیشدستی بر کوچکترین حرکت های مخالفان استفاده کند. حسابگر هشیار سال های سی، در سال های چهل یکسره  سقوط کرد. امروزه، شصت و پنج سال بعد از واقعه، شاید بتوان پذیرفت که ممکن بود ایالات متحده، بدون چرچیل، به سلطه ی نازی ها بر اروپا تن دهد. چرچیل همان چیزی را عرضه کرد که اروپا نیاز داشت: مرجعیت اخلاقی، باور به ارزش ها، و ایمان به درستی و عقلانیت تصمیم ها.

رهنمود:

چند اصل ارزشی را نام ببرید که در سازمان شما قابل اجراست یا اجرا می شود.

این ارزش ها را با ارزش های مطلوب رهبران خود مقایسه کنید. راه هایی پیشنهاد کنید که بتوان ارزش های مطلوب را بر ارزش های اجرایی منطبق ساخت.

تاریخ درج مطلب : 1395-10-04
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات