تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

101. چهار توانمندی هر رهبر

 چهار توانمندی هر رهبر

چشم بر وظیفه ی خود، و نه بر خود، بگشائید.

وظیفه مهم است و شما خدمتگذار سازمانید.

غالب سازمان ها کسی را می خواهند که بتواند در هر حال و هوایی سازمان را هدایت کند. مهم این است که او توانمندی های لازم را داشته باشد. از نظر من مهم ترین توانمندی، داشتن شوق، توانایی، و انضباط شخصی در شنیدن است. شنیدن مهارت نیست، انضباط است. و هرکس می تواند صاحب این انضباط باشد. تنها کاری که باید کرد بستن دهان است. توانمندی مهم بعدی داشتن شوق به مفاهمه است تا منظور شما را بفهمند. لازمه ی این کار صبر بی اندازه است. توانمندی بعدی پرهیز از عذر و بهانه است. بگویید «این روال چنان که باید و شاید جوابگو نیست، بهتر است برگردیم و روالی دیگر پیدا کنیم.» آخرین توانمندی لازم، داشتن شوق به پذیرش حقیقت است که در قیاس با وظیفه ای که به عهده داریم چه قدر بی اهمیت و ناچیزیم. رهبران، خود را تابع و زیردست وظیفه می دانند.

اگر رهبران کارآمد، مستعد حفظ شخصیت و فردیت خود باشند، حتا اگر سراپای وجودشان متعهد به کار باشد، کار به دنبال ایشان حرکت خواهد کرد. موجودیت انسانی این دسته از رهبران، مستقل از قلمرو وظیفه ی ایشان است.

اگر چنین نباشد کارکردن بهانه ای می شود برای بزرگنمایی آن ها که کار را وسیله ای می پندارند برای پیشبرد هدف. خود محور می شوند و خود پسند، به خصوص حسود می شوند. یکی از توانایی های بزرگ چرچیل این بود که به سیاستمداران جوان کمک و آن ها را حمایت می کرد.

رهنمود:

در آخرین روز هر هفته ده دقیقه به واکاوی این چهار توانمندی در خود بپردازید: شنیدن، مفاهمه، بازاندیشی در لغزش ها و منیت خود را تابع وظیفه کردن.

تاریخ درج مطلب : 1395-09-30
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات