تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

100. رهبری و بحران

 رهبری و بحران

رهبری در شرایط دشوار خود را نشان می دهد.

موفق ترین رهبر قرن بیستم وینستن چرچیل بود. اما او 12 سال، از 1928 تا 1940، یکسره در گمنامی و بی اعتباری زیست، زیرا به همچو آدمی نیاز نبود. کارها یکنواخت بود یا یکنواخت می نمود. وقتی فاجعه فرا رسید، شکرخدا که چرچیل در دسترس بود. خوشبختانه یا بدبختانه چیزی که در همه ی سازمان ها قابل پیش بینی است بحران است. بحران همیشه از راه می رسد. و این جاست که باید به رهبر تکیه کرد.

مهم ترین وظیفه ی رهبر هر سازمان، پیش بینی بحران است. از بحران شاید نتوان گریخت اما باید پیشدستی کرد. چشم انتظار بحران ماندن اسقاط مسئولیت است. در بحران به کسی نیاز دارند که بر توفان پیشدستی کند و سازمان را به سلامت از آن بگذراند، و در واقع جلوتر از توفان باشد. نمی توان جلوی فاجعه ی بزرگ را گرفت اما می توان سازمانی بنا نهاد آماده نبرد، حاضر یراق. سازمانی با روحیه ای قوی که می داند چگونه رفتار کند. می داند چگونه به خود اعتماد کند و چگونه اعتماد افراد به یکدیگر را جلب کند. در آموزش های نظامی قاعده ی نخست این است که اعتماد سربازان به افسران را جلب کنند زیرا آنها بدون اعتماد قادر به جنگیدن نیستند.

رهنمود:

با گرفتاری های بزرگ رویاروی سازمان خود رو به رو شوید. جوهر آن گرفتاری ها را تمام و کمال و صادقانه برای کارکنان خود شرح دهید. پشتیبانی آنها را برای گشودن گره ی گرفتاری ها جلب کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-09-28
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات