تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

98. رهبری یعنی مسئولیت

 رهبری یعنی مسئولیت

«به اندازه کافی سرهنگ کشته نشده»

همه ی رهبران کارآمدی که من با آن ها سروکار داشته ام چه کسانی که با آن ها کار کرده ام و چه کسانی که فقط شاهد کارشان بوده ام چهار نکته ساده را می دانستند: رهبر کسی است که پیرو دارد؛ رهبری محبوب قلوب شدن نیست، بلکه کسب نتیجه است؛ رهبران کاملاپیدا و آشکار و سرمشق و نمونه اند؛ رهبری مقام، امتیاز، عنوان و پول نیست، مسئولیت است.

معلم تاریخ سال های اخیر دبیرستان ما فردی بسیار فهمیده بود. او که در جنگ به شدت زخمی شده بود روزی به شاگردان گفت از میان انبوه کتاب هایی که درباره جنگ جهانی اول نوشته اند، به میل خود، بحثی را انتخاب و به صورت مقاله ای تحقیقی ارائه کنند. در هنگام بحث درباره ی این مقاله ها، یکی از شاگردان گفت: نویسندگان همه ی این کتاب ها معتقدند جنگ بزرگ [جنگ جهانی اول] از نظر نظامی یکسره نماد بی کفایتی بوده است. چرا؟ و معلم بی درنگ پاسخ داد: «زیرا در آن جنگ به اندازه کافی سرهنگ کشته نشد. سرهنگان در پشت جبهه بودند و جنگ و مرگ را به سربازان خط مقدم سپرده بودند.» رهبران کارآمد تفویض اختیار می کنند اما اختیار گزینش معیارها را واگذار نمی کنند. این کار مهم را خود به عهده می گیرند.

رهنمود:

اگر وظیفه ی اصلی سازمان خود را به کارکنان سپرده اید از آن ها انتظار احترام نداشته باشید، خواه آن وظیفه شفای بیماران باشد و خواه فروش اوراق قرضه.

تاریخ درج مطلب : 1395-09-23
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات