تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

85. اداره کردن بنگاه های چندملیتی

85. اداره کردن بنگاه های چندملیتی

چندملیتی های سال 2025 را، به احتمال زیاد،

راهبرد به هم وصل و کنترل می کند.

آمار می گوید که شرکت های چندملیتی در اقتصاد دنیا عمدتاً همان نقشی را بازی می کند که در سال 1913 بازی می کردند. اما در این فاصله موجودات غریبی شده اند. چندملیتی های 1913 شرکت هایی بومی بودند که شعبه هایی در خارج داشتند و هر یک از این شعبه ها خودکفا و عهده دار یک قلمرو مشخص سیاسی بود. چندملیتی های حالا بیش تر برحسب نوع فرآورده ها و خدمات در سطح جهان سازماندهی می شوند. اما این ها هم مثل چندملیتی های سال 193 با ملاط مالکیت و کنترل به هم متصل می شوند.البته مالکیت پابرجا است. اما به طور فزاینده، تحادهای موقت، سرمایه گذاری های مشترک و نوجو، موافقت نامه های دانش انجام کار، پیمان های مختلف، سنگ بنای کنفدراسیون ها خواهند شد.

چنین سازمانی به گونه ای جدید از مدیریت ارشد نیاز دارد. در بیش تر کشورها و حتی در شمار چشمگیری از شرکت های بزرگ و پیچیده، هنوز مدیریت ارشد را دنباله و زایده ی مدیریت عملیات می دانند. با همه ی این احوال، پیش بینی می شود مدیریت ارشد فردا، اندامی متمایز و جدا و نماینده کل شرکت خواهد بود.

رهنمود:

تخصص شما یا رییستان چیست؟ تسلط بر ریزه کاری های بخش عملیات یا به هم پیوستن اجزاء پرکنده ی کنفدراسیون شرکای راهبردی شرکت؟ دو کار بکنید تا جذبه شخصی شما در مقام شریک راهبردی بیش تر شود، مثلاً خواندن کتابی درباره ی شرکت یا فرهنگی دیگر، یا گفت و شنود با مدیری که در مشارکت تجربه دارد.

تاریخ درج مطلب : 1395-08-23
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات