تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

84. از داستان های حقوقی تا واقعیت های اقتصادی

 از داستان های حقوقی تا واقعیت های اقتصادی

جای هر فعالیت کجاست؟

فرآیندهای اقتصادی به طور فزاینده به ساختارهایی تکیه می کند که از دل اتحاد موقت، سرمایه گذاری مشترک و پیمان سپاری پدید می آیند. ساختارهایی که بر اساس راهبرد و نه بر اساس مالکیت و کنترل، بنا شده اند در اقتصاد جهانی الگو می شوند. در این ساختارهای مشارکتی، مدیریت باید کار سازماندهی و اجرای راهبرد بنگاه، برنامه ریزی محصول و هزینه یابی آن را در قالب یک مجموعه ی اقتصادی انجام دهد.

برای نمونه یک سازنده پیشرو و جهانی در کالاهای مصرفی را در نظر می گیریم. پیش تر این شرکت گمان می کرد هر چه سهم تولید داخل بیش تر باشد بهتر است، اما حالا از خود می پرسد «بهتر است چه کاری کجا بشود؟»؛ بنابراین تصمیم گرفته عملیات نهایی را در بیش تر 180 کشوری انجام دهد که در آنجا مشتری دارد؛ اما اجزاء پیچیده و اصلی محصول را در سه چهار ناحیه از جهان می سازد. از جمله کارخانه ی بزرگی در ایرلند دارد که همه ی اروپا و افریقا را تغذیه می کند. شرکت برای کنترل مرغوبیت کالا، قطعات اصلی را خود می سازد ولی مونتاژ نهایی را به پیمانکاران بیرونی می سپارد. در واقع، به کل زنجیره ی ارزش نگاه می کند و بعد تصمیم می گیرد چه کاری را کجا بکند.

رهنمود:

در کار خود درنگ کنید. آیا دیگران آن را ارزان تر و بهتر انجام نمی دهند؟ اگر پاسخ مثبت است برای استفاده از مهارت آن ها طرحی بریزید.

تاریخ درج مطلب : 1395-08-22
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات