تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

78. تعریف عملکرد بنگاه

 تعریف عملکرد بنگاه

استعداد ثروت آفرینی را در بنگاه بیشینه کنید

      رالف کوردینر، مدیر عامل جنرال الکتریک در سال های 1958 تا 1963 ، اصرار داشت که مدیریت در سازمان های دولتی (یا سهامی عام)  «امانت دار» است. می گفت مدیران ارشد مسئولند بنگاه را طوری اداره کنند که مصالح و منافع سهامداران، مشتریان، کارکنان، تأمین کنندکان و جامعه ی محلی به بهترین شکل متعادل شود. امروزه ما این جمع را «حق داران» می نامیم. هنوز هم حرف کوردینر به درستی معنا نشده و معلوم نیست منظور از «بهترین» شکل «تعادل» چیست. البته حالا دیگر لازم نیست درباره ی نحوه ی تعریف عملکرد و نتیجه ی کار بنگاه های بزرگ نظریه پردازی کنیم. نمونه های خوب کم نیست:

      آلمانی ها و ژاپنی ها، هردو، مالکیت سازمانی دارند، آن هم از نوع به شدت متمرکز آن. آن ها عملکرد و نتیجه ی کارشان را چطور می سنجند؟ گرچه روش مدیریت آن ها یکسره متفاوت است، اما در تعریف عملکرد و حاصل کار درست مثل هم هستند. آن ها، بر خلاف نظر کوردینر، هیچ چیز را «متعادل» نمی کنند، بلکه بیشینه می کنند، اما سعی نمی کنند سود سهامدار یا منافع کوتاه مدت «حق داران» بنگاه را بیشینه کنند. به جای این کار استعداد ثروت آفرینی بنگاه را بیشینه می کنند. با داشتن این هدف، علایق کوتاه مدت و بلندمدت یکی می شوند و ساحت های گوناگون فعالیت بنگاه مثل جایگاه در بازار، نوآوری، بهره وری، کارکنان و پرورش آن ها، به نیازها و دستاوردهای مالی پیوند می خورد. همچنین همه ی حق داران، مشتمل بر سهامداران، مشتریان، یا کارمندان، هدف های خود را با این هدف تنظیم می کنند.

رهنمود:

در بده بستان هایی که بنگاه شما بین متغییرهای بلندمدت عملکرد(جایگاه در بازار، نوآوری، بهره وری و پرورش کارکنان) و سودآوری در کوتاه مدت، انجام می دهد تأمل کنید.

آیا این بده بستان ها سلامت سازمان را حفظ می کنند؟

تاریخ درج مطلب : 1395-08-11
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات