تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

75. تعدیل هدف ها و ظرفیت ها

 تعدیل هدف ها و ظرفیت ها

فرمول قدیمی بیشینه کردن سود را کنار بگذارید.

مدیریت بنگاه کسب و کار، یعنی ایجاد تعادل در انواع نیاز و هدف. اما تنها به سود توجه کردن، ممکن است مدیران را به بیراهه کشانده بقای بنگاه را به خطر اندازد. شاید مدیران به خاطر سود امروز پایه های آینده را سست کنند. شاید سرگرم تولید فرآورده هایی شوند که بی زحمت تولید و فروخته می شود، اما احتمال دارد در عوض، از نیازهای فردای بازار غفلت کنند. احتمال دارد از پژوهش، تبلیغ، و دیگر سرمایه گذاری های که می توان عقب انداخت بزنند. مهم تر از همه این مدیران، از هزینه های سرمایه ای فرار می کنند زیرا احتمال دارد سود را کوچک نشان دهد. دنبال کردن این روش باعث می شود تجهیزات بنگاه تا حد خطرناکی کهنه و منسوخ شود.

در هر حوزه که عملکرد و نتیجه کار به طور مستقیم بر بقا و سعادت بنگاه اثر می کذارد باید هدف معین شود.در هشت حوزه زیر باید تکلیف هدف و عملکرد مشخص شود:

جایگاه در بازار، نوآوری، بهره وری، منابع مالی و مادی، سودآوری، پرورش مدیران و عملکرد آن ها، عملکرد و نگرش کارکنان، و مسئولیت اجتماعی. میزان توجه به حوزه های مهم تابع نوع کسب و کار و مرحله ی رشد آن است. اما حوزه ها همان است و ربطی به نوع کسب و کار، شرایط اقتصادی، اندازه ی بنگاه، یا مرحله ی رشد ندارد.

رهنمود:

علاوه بر سود، در حوزه های زیر نیز هدف های بنگاه خود را مشخص کنید:

جایگاه در بازار، نوآوری، بهره وری، منابع مالی و مادی، سودآوری، پرورش مدیران و عملکرد آن ها، عملکرد کارکنان، و مسئولیت اجتماعی.

تاریخ درج مطلب : 1395-07-27
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات