تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

66. آفریدن یک «کل واقعی»

آفریدن یک «کل واقعی»

یک کل واقعی درست کنید که بزرگ تر از جمع اجزا باشد.

مدیر وظیفه دارد کلی بسازد که از جمع اجزا بزرگ تر باشد. این وظیفه را مقایسه کنید با وظیفه ی رهبر ارکستر سمفونی که با تلاش، هدایت سازی گوناگون و اتکاء به چشم انداز خود در اجرای موسقی، یک کل زنده و جاندار تولید می کند. اما رهبر ارکستر فقط امتیاز تصنیف کردن را دارد، او فقط مفسر است. اما مدیر هم رهبر است و هم تصنیف کننده.

لازمه ی آفرینش یک کل واقعی این است که مدیر، در تک تک کارهایش، به عملکرد و به حاصل کار بنگاه به مثابه یک مجموعه نگاه کند و مراقب باشد فعالیت های گوناگون با هم هماهنگ شوند. در این جا است که شاید مقایسه ی میان رهبر ارکستر و مدیر بسیار به جا و متناسب باشد. رهبر ارکستر باید همیشه هم به کل ارکستر توجه کند و هم، مثلاً، به ابوای دوم. به طور مشابه، مدیر باید همواره هم به عملکرد بنگاه نظر داشته باشد و هم، مثلاً، به فعالیت بازارپژوهی. او با تقویت عملکرد مجموعه، برای فعالیت بازار پژوهی چشم انداز و چالش خلق می کند. با اصلاح عملکرد بازارپژوهی، دستاوردهای بنگاه را در کل بهبود می بخشد. مدیر باید همزمان به دو پرسش دو جنبه ای پاسخ گوید: «کسب و کار باید به چه عملکرد بهتری دست یابد و چه فعالیت هایی لازمه ی این کار است؟» و «فعالیت های مختلف استعداد چه عملکرد بهتری دارند امکان چه بهبودی در نتایج کسب و کار می شود؟»

رهنمود:

آیا سمفونی خود را تصنیف کرده اید؟ آیا رییستان سمفونی خود را تصنیف کرده است؟ آیا تمرین با بازیگران را آغاز کرده اید؟ آیا به ابوای دوم توجه دارید؟ آیا آماده ی ورود به تالار کارنگی شده اید؟

تاریخ درج مطلب : 1395-07-10
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات