تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

64. در تدارک آینده

 در تدارک آینده

پیش گویی رویدادهای آینده کاری است لغو

شناخت آینده با پذیرش این واقعیت آغاز می شود که دو رویکرد کاملاً متفاوت، گرچه مکمل، برای شناخت وجود دارد:

  • یافتن و بهره گرفتن از تأخیر زمانی بین پیدایش گسل در اقتصاد و جامعه و به کمال رسیدن اثر آن. شاید این رویکرد را « استقبال از آینده ای که نشانه های آن پیدا شده است.» نامید.
  • تحمیل ایده ای بر این آینده که هنوز متولد نشده است. هدف از این کار شکل دادن و جهت دادن به چیزی است که در راه است. شاید بتوان این کار را به دنیا آوردن آینده نامید.

آینده ای که خود را نشان داده است، در محدوده ی کسب و کار کنونی نیست، بیرون آن است: تغییری در جامعه، آگاهی، صنعت، یا ساختار اقتصادی. از این گذشته، آینده روندی است عمده، شکستی در الگو و نه تغییری درونی. به جستجوی آینده ای برآمدن که نشانه های آن آشکار شده، و پیش بینی آثار آن، احساس تازه ای در جستجوگر پدید می آورد. باید کاری کرد که بتوانیم آینده را ببینیم. یافتن کارهایی که بعداً باید کرد چندان دشوار نخواهد بود. فرصت ها نه دورند نه نامفهوم. نخست باید الگو را شناخت.

پیش بینی کردن آینده سبب گرفتاری می شود. تکلیف این است که « موجود» را مدیریت کنیم و بکوشیم آن را چنان گنیم که باید و شاید.

رهنمود:

گسلی را که در جامعه یا اقتصاد پدید آمده و دربردارنده ی فرصتی است برای کسب و کارتان، در نظر بگیرید. معلوم کنید چقدر طول می کشد تا این تغییر بر کسب و کارتان اثر کند برنامه ای فراهم و از این آگاهی استفاده کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-07-06
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات