تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

63. در نوآوری دنبال ایده های بزرگ باشید

 در نوآوری دنبال ایده های بزرگ باشید

ایده های نوآورانه مثل تخم قورباغه است، از هر هزار تا یکی دو تا قورباغه می شود.

سازمان های نوآور می دانند که نوآوری با یک ایده آغاز می شود. ایده ها از پاره ای جهات به نوزادان می مانند، از نظر جثه کوچکند. نرسیده و نابالغ و بی شکل. وعده و نویدند، نه واقعیت. در سازمان های نوآور مدیران نمی گویند : ((این ایده ی مضحک و مسخره)) . می گویند: ((چه باید کرد تا این ایده ی نارس، نیم پز و مضحک به چیزی تبدیل شود که هم معنا داشته باشد و هم برای سازمان ما فرصت باشد و قابل اجرا؟)).

اما سازمان نوآور این را هم می داند که بیش تر ایده ها، راه به جایی نمی برند. به همین خاطر مدیران سازمان های نوآور از خداوندان ایده می خواهند راه تبدیل ایده ها را به کالا، فرآیند، کسب وکار، یا فن آوری نشان دهند. می پرسند، ((ما چه کارهایی باید بکنیم و چه چیزهایی را باید یاد بگیریم تا شرکت را درگیر ایده شما کنیم؟)). مدیران می دانند که تبدیل ایده ای کوچک به پدیده ای موفقیت آور، به اندازه یک نوآوری عمده زحمت و خطر دارد. آن ها دنبال ((اصلاح)) یا ((بهسازی)) فرآورده ها یا فن آوری نمی روند. بلکه دنبال ابداع کسب وکاری جدید می روند.

رهنمود:

فهرستی از سه ایده ی برتر خود فراهم آورید. بعد فهرستی تهیه کنید از اطلاعات لازم و کارهایی که باید پیش از پیدایش کسب وکار جدید و رونق گرفتن آن انجام شود. آن گاه سراغ بهترین ایده بروید. و اگر دیدید هیچ یک از ایده ها عملی نیست از نو شروع کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-07-05
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات