تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

62. دانش دیگران

دانش دیگران

به احتمال، فن آوری هایی بیش ترین اثر را بر شرکت و صنعت دارند که از

 رشته ی فعالیت شرکت و صنعت دور باشند.

خیلی از دگرگونی هایی که سبب تحول بنگاه ها می شود خاستگاهی خارج از حوزه ی فعالیت صنعت یا شرکت مربوط دارد. در زیر سه نمونه آورده ایم.

زیپ در اصل به این خاطر ابداع شد تا بتواند عدل های اجناس سنگین، مثل غلات را، به خصوص در بندرها، ببندند. هیچ کس فکر نمی کرد زیپ در کار پوشاک با استقبال روبه رو شود.

خاستگاه اوراق تجاری بهادار ( نوعی سند قرضه ی کوتاه مدت برساخته ی موسسه های مالی غیر بانکی) بانک نبود اما بر بانک ها آثار ناخوشایند بسیار داشت. در ایالات متحده، طبق قانون، این اوراق سند بهادار محسوب می شوند، یعنی بانک های تجاری نمی توانند آن ها را داد وستد کنند. و چون شرکت های خدمات مالی، مثل گلدمن ساکس، مریل لینچ، جنرال الکتریک کپیتال، این نکته را فهمیدند، جانشین بانک های تجاری شدند و حالا از جمله ی معتبرترین موسسه های مالی پیشرو در جهان هستند.

کابل الیاف شیشه، اختراعی که صنعت مخابرات را متحول کرده است، حاصل کار آزمایشگاه های بزرگ پژوهش های مخابراتی آمریکا، ژاپن، یا آلمان نیست. بلکه فرآورده یک شرکت شیشه سازی است: شرکت کورنینگ.

رهنمود:

دست کم یک دگرگونی را نام ببرید که خاستگاهش بیرون شرکت شما بوده و شرکت را متحول کرده یا می توانسته متحول کند. در ایده های صنایع دیگر تأمل کنید و ایده هایی را برگزینید که برای شرکت شما سودآور است.

تاریخ درج مطلب : 1395-07-04
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات