تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

58. تعریف هدف اصلی و رسالت بنگاه

 تعریف هدف اصلی و رسالت بنگاه

مشتری کیست؟

در تعریف هدف اصلی کسب وکار و رسالت آن، نخستین و مهم ترین پرسش این است که مشتری کیست؟ این پرسش به هیچ وجه آسان نیست چه رسد به این که روشن باشد. نحوه ی پاسخ به این پرسش، روی هم رفته و در مقیاس کلان، تابع این است که کسب و کار خود را چگونه تعریف کنیم. مصرف کننده، یعنی کاربر نهایی کالا یا خدمت، همواره مشتری است.

بیش تر بنگاه های کسب و کار، دست کم دو مشتری دارند. اگر چیزی برای فروش عرضه شود هر دو مشتری باید خریدار آن باشند. سازندگان فرآورده های مصرفی انگ دار دست کم همواره دو مشتری دارند؛ کدبانو و مغازه داران. اگر کدبانو مشتاق خریدن کالا باشد اما مغازه دار آن را عرضه نکند بی فایده است. و برعکس، اگر مغازه دار کالا را در مغازه خود عرضه کند و فضایی از فروشگاه خود را به انبار کردن آن کالا اختصاص دهد اما کدبانو خواهان خریدن آن کالا نباشد باز هم فایده ای ندارد. راضی کردن یکی از این دو مشتری، بدون راضی کردن دیگری، عملی است لغو و بیهوده.

رهنمود:

یکی از کالاها یا فراورده هایی را که شما مسئول آن هستید در نظر کرفته و انواع  مشتریان آن را معلوم کنید. آن گاه ببینید انواع مشتریان را راضی می کنید یا نه، شاید به رضایت عده ای از آن ها بی توجه بوده اید.

تاریخ درج مطلب : 1395-06-15
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات