تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

57. تعریف هدف اصلی و رسالت بنگاه

تعریف هدف اصلی و رسالت بنگاه

ماهیت کار ما چیست؟

شاید هیچ چیز ساده تر و روشن تر از این نباشد که بدانیم شرکت ها چه می کنند. کارخانه فولادسازی فولاد می سازد، شرکت راه آهن، قطارهای باری و مسافری را جا به جا می کند، شرکت بیمه تاوان آنش سوزی های احتمالی را می پردازد، بانک ها وام می دهند. اما در عمل پرسش (( کار ما چیست؟)) پرسشی است کمابیش دشوار که معمولاً پاسخ روشن و سر راست ندارد.

کسب و کار را با نام شرکت یا اساس نامه و اظهارنامه ی آن تعریف نمی کنند. آن را با ارضای خواسته ی مشتری به هنگام خرید کالا با خدمت تعریف می کنند. راضی کردن مشتری، هدف نهایی رسالت هر نوع کسب و کار است. بنابراین می توان پرسش (( کار ما چیست؟)) را با نگریستن به شرکت از منظر بیرونی پاسخ داد، یعنی از دیدگاه مشتری و بازار. هر چه مشتری می بیند، می اندیشد، باور دارد، و می خواهد، در هر برهه از زمان، مدیریت باید آن را چون واقعیتی عینی بپذیرد و با همان جدیت به آن اهتمام کند، خواه با گزارش مأموران فروش، آزمایش های مهندسان، یا آمار و ارقام حسابداران. و مدیریت باید آگاهانه بکوشد پاسخ ها را از خود مشتری کسب کند نه آن که به حدس و گمان متوسل شود.

رهنمود:

در هفته ی آینده هر روز با یک مشتری صحبت کنید. از آن ها بپرسید شرکت را چگونه می بینند. نظرشان درباره ی شرکت چیست؟ از آن چه بازاریابی و انتظاری دارند. از این بازخورد برای بهتر تعریف کردن رسالت سازمان خود استفاده کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-06-13
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات