تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

55. حاکمیت در بنگاه

 

 حاکمیت در بنگاه

سرمایه داری چه معنا دارد وقتی به جای پول دانایی حاکم است؟

در زمانی به نسبت کوتاه بار دیگر با مشکل اعمال حاکمیت در بنگاه روبه رو می شویم. باید بار دیگر هدف غایی سازمان استخدام کننده ی نیروی انسانی و مدیریت آن را تعریف کنیم به طوری که هم مطلوب مالکان حقوقی، چون سهامداران، باشد و هم مطلوب دارندگان سرمایه ی انسانی، یعنی دانشگران که توان ثروت آفرینی خود را به سازمان می دهند، زیرا رفته رفته توانایی سازمان ها برای زنده ماندن، به طور فزاینده تابعی می شود از (( مزیت نسبی))  آن ها در فراهم ساختن زمینه خلاقیت برای دانشگران. پس نخستین و مهم ترین شرط، گزینش و نگهداری بهترین دانشگران است.

سرمایه داری چه معنا دارد وقتی به جای پول، دانایی حاکم می شود؟ و (( بازار آزاد)) چه معنا دارد وقتی دارایی واقعی، دانشگران است؟ دانشگران را نه می توان خرید و نه می توان فروخت. آن ها متعلقات نیستند که در تملکی یا ادغامی مالک آن ها شویم. بی گمان پیدایش دانشگران سبب دگرگونی های ریشه ای در ساختار و ماهیت نظام اقتصادی  خواهد شد.

رهنمود:

چه درصدی از کارکنان شما به خاطر کارشان باید تحصیل کرده باشند؟ به آن ها بگویید قدر کارشان را می دانید. از آن ها بخواهید به اقتضای تخصص خود در تصمیم ها مشارکت کنند. کاری کنید که خود را مالک کار بدانند.

تاریخ درج مطلب : 1395-06-09
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات