تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

53. وظایف تازه ی دولت

 وظایف تازه ی دولت

وظایف تازه، دولت تازه می خواهد.

لازمه ی انجام وظایف تازه گسترش قلمرو دولت است نه برچیدن دامن آن، اما قالب و شکل این دولت های پیشین فرق دارد. مهم ترین خطر، آسیبی است که به زیست بوم انسان وارد می شود. پس از مراقبت از محیط زیست، مهم ترین مسئله، نیاز دم افزون به اقدام  فراملی و تأسیس نهادهای فراملی برای ابترکردن موج بازگشت ارتش های شخصی و ریشه کن کردن تروریسم است.

خطر تروریسم بسیار زیاد است زیرا گروهی  اندک می توانند حتا کشورهای بزرگ را گروگان گرفته باج بگیرند. به سادگی می توان بمبی هسته ای را در صندوق پستی یا در رختکن شهری بزرگ قرار داد و با فرمان از راه دور آن را منفجر کرد، و به همین روش با مقدار کمی هاگ انتراکس و آلوده کردن ذخایر آب شهری بزرگ، می توان هزاران انسان را کشت و شهر را غیر مسکون کرد. لازمه ی مهار کردن خطر تروریسم کار دسته جمعی است. کاری که دامنه ی آن محدود به قلمرو  یک کشور نیست. هنوز کارهایی در برابر ما باقی است: طراحی سازمان های لازم و پدید آوردن آنها. شاید باید فاجعه های بزرگ روی دهد تا دولت های ملی مشتاق فرمان بردن از این قبیل نهادها و تصمیم های آنها شوند.

رهنمود:

در کارهایی که در صنعت شما می شود، برای شما و شرکت شما مهم است شرکت کنید. با گروه های چند ملیتی، نظیر آژانس بین المللی انرژی هسته ای که با تروریسم هسته ای مبارزه می کند، همکاری کنید.

تاریخ درج مطلب : 1395-06-07
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات