تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

51. شکست برنامه ریزی متمرکز

 شکست برنامه ریزی متمرکز

همه ی جوامع زمانه ی فن آوری های نو، اگر با نظام برنامه نویسی متمرکز

اداره شوند با بی چارگی از هم می پاشند واز بین می روند.

فن آوری جدید، قلمرو مدیریت را به شدت گسترش می دهد. خیلی از آن ها که امروزه کارکنان عادی قلمداد می شوند باید توان مدیریت پیدا کنند. درهمه ی رده ها دامنه ی توقع از مسئولیت و کفایت مدیر، از آرمانش، از استعدادش در انتخاب مخاطرات، از دانش اقتصادی و مهارتش ، از تواناییش در مدیریت  مدیران و مدیریت کار و کارگر، از کفایتش در تصمیم گیری، به شدت رو به فزونی گذشته است.

لازمه ی فن آوری جدید، تمرکز زدایی در حد اعلا است.همه ی جوامع عصر فن آوری های نو، اگر با نظام برنامه نویسی متمرکز اداره شوند، یعنی اگر بکوشند از مدیریت آزادانه ی بنگاه های خودگردان بگریزند به فلاکت دچار شده از هم می باشند. و چنین است سرنوشت هر بنگاه اقتصادی که بکوشد مسئولیت ها و تصمیم ها را در بالا متمرکز کند. آن ها به سرنوشت خزندگان غول پیکر عصر سوسمارسانان دچار می شوند که می کوشیدند با شبکه ی عصبی کوچک و متمرکز خود تن سنگین و غول پیکرشان را اداره کنند. تنی که با دگرگونی های سریع محیط سازگار نبود.

رهنمود:

آیا کارکنان خود را با شیوه ی (( خرده مدیریت)) اداره می کنید؟ با دادن آموزش مناسب برای انجام درست کار و با دادن مسئولیت انجام آن کارها، کار توانمند ساختن کارکنان را آغاز کنید و امکان شکست را هم برای آن ها در نظر بگیرید.

تاریخ درج مطلب : 1395-06-03
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات