تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

49. خصوصی سازی مجدد

خصوصی سازی مجدد

زیان، نیرومندترین حجت بخش خصوصی

خصوصی سازی مجدد سیاستی است نظام یافته در استفاده از سازمان های غیردولتی  جامعه ی سازمان ها برای انجام آن چه باید بشود، یعنی برای اجرای وظایفی که ناگزیر به عهده ی دولت واگذار شده است. زیرا نهاد خصوصی و اصلی جامعه، یعنی خانواده، از عهده ی ایفای آن وظایف بر نیامده است. آن چه کسب و کار را، به خصوص برای خصوصی سازی مجدد، مناسب کرده این است که کسب وکار، از میان همه ی نهادهای اجتماعی، بیش تر به نوآوری می پردازد.بقیه نهادها در اصل برای این تأسیس شده اند که جلوی تغییر را بگیرند یا دست کم آهنگ تغییر را کتند کنند.

آن سازمان های دیگر برحسب ضرورت وبه اکراه نوآوری می کنند.

سازمان های کسب و کار دو مزیت دارند و دولت یک ضعف عمده .

سازمان کسب و کار می تواند فعالیتی را کنار بگذارد. در واقع اگر کسب و کار با بازار سرو کار داشته باشد ناچار از این کار است . از این گذشته کسب وکار تنها سازمانی است که جامعه می تواند نبود آن را تحمل کند. مزیت دوم کسب وکار: در میان همه ی سازمان ها، کسب وکارتنها سازمانی است که محک عملکرد دارد. مصرف کننده همیشه می پرسد: (( این محصول فردا به چه درد من می خورد؟ )) اگر جواب ((هیچ)) باشد، شاهد ناپدید شدن تولیدکننده ی محصول و سرمایه گذاران آن خواهد بود و از این بابت احساس پشیمانی نخواهد کرد.

حجت اصلی بخش خصوصی سود نیست. حجت اصلی آن زیان است. ترس از زیان سبب می شود که سازمان کسب وکار در میان همه ی سازمان های دیگر سازش پذیرتر و انعطاف پذیرتر گردد.

رهنمود:

(در آمریکا) بخش خصوصی ابتدا زندان را اداره می کرد و حالا نیروی انسانی جنگ را تأمین می کند. فهرستی از بخش هایی که از این پس خصوصی خواهند شد، تهیه کمید و نشان دهید چگونه از این تحول بهره برداری خواهید کرد.

تاریخ درج مطلب : 1395-06-02
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات