تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

46. نیاز به همسو ساختن علایق

 نیاز به همسو ساختن علایق

همسو کردن به این معنا نیست که جامعه باید دست از حق محدود

کردن قدرت نمایی اقتصادی بنگاه بردارد.

به بهانه ی داشتن یا رسیدن به هدف اقتصادی غایی نمی توان بنگاه را از زیر بار تعهدهای اجتماعی رها کرد. برعکس، بنگاه باید طوری سامان یابد که به طور خودکار به گونه ای منطبق خود تعهدهای اجتماعی خود را پی گرفته و از این کار خشنود شود. جامعه مبتنی بر بنگاه، به شرطی می تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد که بنگاه در ایجاد ثبات اجتماعی و کمک به جامعه، قطع نظر از نیت خیر آگاهی اجتماعی مدیران بنگاه، سهم و نقش خود را ایفا نماید.

در عین حال، نیاز به هم نوایی و یک دست ساختن علایق به این معنا نیست که جامعه دست از نیازها و هدف هایش برداد و از حق خود برای محدود ساختن بنگاه در استفاده از قدرت اقتصادی صرف نظر کند. برعکس، یکی از وظایف مهم مدیریت جامعه این است که چارچوبی فراهم آورد تا سازمان ها و افراد بتوانند در درون آن کار کنند. اما، جامعه باید به گونه ای سامان یابد که به بهانه ی ثبات اجتماعی یا باورهای اجتماعی، هیچ وسوسه ای برای وضع سنجه هایی که برای بقا و ثبات سازمان های آن زیان بار است، فرصت بروز پیدا نکند.

رهنمود:

تا اوایل سال 2004 بسیاری از صندوق های بزرگ سرمایه گذاری مشترک به مشتریان عمده ی خود اجازه داده بودند پس از پایان وقت اداری معاملات در تالار بورس به داد وستد سهام بپردازند و این امتیازی بود که سهامدار عادی نداشت. برای رییس هئیت مدیره صندوقی که سهامدار آن هستید پیامی  بفرستید و بخواهید ثابت کند شما از این روش آسیب ندیده اید.

تاریخ درج مطلب : 1395-05-27
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات