تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

40. سازمان مدرن باید ثبات زدا باشد

 سازمان مدرن باید ثبات زدا باشد

جامعه ای ثبات و یکپارچگی دارد که در تعادل پویا باشد.

جامعه، اجتماع محلی، و خانواده، همگی پاسدار ثباتند. می کوشند وضع موجود را نگهدارند و مانع تغییر شوند ( یا دست کم سرعت تغییر را کند می کنند). البته این را هم می دانیم که نظریه ها، ارزش ها، و همه ی برساخته های ذهن، پیر و صلب شده، منسوخ و مایه ی رنجوری می شوند.

با این حال ((انقلاب)) در هر نسل، که پیشنهاد تامس جفرسن بود، چاره ی کار نیست. می دانیم که ((انقلاب)) موفقیت یا طلوع تازه نیست بلکه پی آمد پیری و زوال است. پی آمد ورشکستگی افکار و نهادها، پی آمد ناکام ماندن در نوکردن خویش است. یگانه راهی که سازمان می تواند در پیش گیرد تا حافظ پیوستگی باشد، خواه سازمان دولت باشد و خواه بنگاه کسب وکار، اتحادیه ی کارگری، یا ارتش، نهادینه کردن نوآوری به شیوه ای منظم در ساختار آن است. سازمان ها، نظام ها، و تدبیرها، مثل فرآورده ها، فرآیندها، و خدمات، قافیه را به نوتراز خود می بازند ومی میرند. زمان این مردن وقتی است که به هدف رسیده اند، یا وقتی نتوانسته اند به هدف برسند. بنابراین نوآوری و کارآفرینی همان اندازه به درد جامعه می خورد که به درد اقتصاد، سازمان های دولتی و دنیای کسب و کار. سازمان مدرن باید ثبات زدا باشد، باید برای نوآوری سازماندهی شود.

رهنمود:

آخرین بار که به تنهایی، یا با کمک دیگران، فرآورده یا خدمتی نو پدید آورید کی بود؟ آیا کار رقیب را تقلید کردید، یا واقعاً فکرتان بکر بود؟

تاریخ درج مطلب : 1395-05-20
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات