تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

39. سازمان ها ثبات جوامع را بر هم میزنند

 سازمان ها ثبات جوامع را بر هم میزنند

سازمان، از نظر فرهنگی همواره بر جامعه تفوق دارد.

سازمان های مدرن لامحاله باید در جایی یا منطقه ای فعالیت کنند. حاصل کارشان در جامعه ی محل نمود پیدا می کند. با این حال سازمان نمی تواند خود را یکسره به دست جامعه ی محلی بسپارد یا تابع آن شود . (( فرهنگش )) باید جلوتر از فرهنگ جامعه باشد. شرکت هایی که فقط به درد این می خورند که عده ای از اهالی محل را استخدام کنند، یا باید کارخانه ی خود را ببندند، یا کسانی را که سال ها دنبال این بوده اند که مثلاً در قالب سازی مهارت پیدا کنند بیرون کرده جای آن ها را به « مخ»های بیست و چند ساله ای بدهند که می توانند با رایانه شبیه سازی کنند. هر یک از این دگرگونی ها، جامعه ی محلی را برآشفته می کند همه مدعی می شوند به آن ها ظلم شده، در نتیجه جامعه ی محلی متزلزل می شود.

تکلیف فرهنگ هر سازمان را ماهیت کار مشخص می کند، نه جامعه ای که کار در آن انجام می شود. هر بیمارستان، هر مدرسه، هر کسب وکار، باید ایمان داشته باشد کارش برای همه کسانی که در آن محل زندگی می کنند به نوعی مفید است.

بنا براین اگر شرکتی می خواهد در کار موفق شود باید سازماندهی و مدیریتش در این راستا باشد. اگر فرهنگ سازمان با ارزش های جامعه محلی برخورد پیدا کند فرهنگ سازمان باید غلبه کند، وگرنه شرکت نخواهد توانست نقش  اجتماعی خود را ایفا کند.

رهنمود:

اگر وال- مارت ( فروشگاه زنجیره ای بزرگ سرتاسری در آمریکا) بخواهد به رغم میل اهالی محل درمحله ی شما فروشگاهی باز کند چه کارهایی باید بکند؟ در چه شرایطی باید از تصمیم خود صرف نظر کند؟

تاریخ درج مطلب : 1395-05-20
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات