تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

36. شرکت فرا میلیتی

 شرکت فرا میلیتی

شرکت فرا ملیتی موفق، خود را موجودیتی غیر ملی و متفاوت می داند.

بیش تر شرکت هایی که امروزه به کسب وکار بین الملل سرگرمند هنوز هم از نظر سازماندهی به شرکت های چند ملیتی گذشته می مانند. اما رفته رفته به سویی می روند که فراملیتی شوند. و این حرکت روز به روز بیش تر شتاب می گیرد. ممکن است فرآورده ها یا خدمات آن ها فرقی نکند اما ساختار آن ها به کلی متفاوت خواهد شد. در شرکت فراملیتی تنها یک واحد اقتصادی وجود دارد: جهان. فروش، خدمات، روابط عمومی، و امور حقوقی جنبه ی بومی دارد. اما قطعات، دستگاه ها، برنامه نویسی، پژوهش، تأمین مالی، بازاریابی، قیمت گذاری، و مدیریت تابع بازار جهانی است. یکی از بزرگ ترین شرکت های مهندسی آمریکا برای کل 43 کارخانه ای که در سراسر دنیا دارد یک قطعه ی مهم را در محلی بیرون آنتورپ بلژیک تولید می کند، همین و بس. کار ابداع فرآورده ها در سه محل و کنترل مرغوبیت در چهار محل انجام می شود. برای این شرکت مرزهای ملی عمدتاً رنگ باخته است.

شرکت فراملیتی به کلی از کنترل دولت بیرون نیست و باید خود را با آن هماهنگ کند.  اما این هماهنگی ها استثنایی است بر قاعده ی خط مشی ها و روال هایی که با در نظر گرفتن بازارها و فن آوری های جهانی اتخاذ می شود. شرکت های فراملیتی موفق، خود را موجودیت هایی غیر ملی و متفاوت می دانند. نشانه ی پیدایش این خودآگاهی پدیده ای است که موجودیت هایی غیر ملی و متفاوت می دانند. نشانه ی پیدایش این خودآگاهی پدیده ای است که تا همین دهه ی پیش قابل تصور نبود: مدیریت ارشد از نوع فراملیتی.

رهنمود:

از مرکز خارجی پشتیبانی فنی رایانه یا چاپگر (خرید آمریکایی ) خود درباره ی طرز کار دستگاه سؤالی بکنید. کیفیت خدمات آن ها در مقایسه با شرکت محل کار شما چگونه است؟

تاریخ درج مطلب : 1395-05-17
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات