تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

35. کاهش جمعیت جوان

کاهش جمعیت جوان

جامعه ی فردا به زودی از راه می رسد.

در کشورهای پیشرفته، عنصر غالب در جامعه ی آینده چیزی است که بیش تر مردم رفته رفته به آن توجه می کنند: رشد سریع جمعیت سالمند و کاهش سریع نسل جوان. کاهش جمعیت جوان بیش از افزایش جمعیت سالمند مسئله ساز است زیرا دست کم از زمان زوال امپراتوری رم تا کنون چنین واقعه ای پیش نیامده است. در تک تک کشورهای  پیشرفته به اضافه چین و برزیل، این که آهنگ زاد و ولد به کم تر از 2/2 رسیده است، یعنی کم تر از آهنگ زایش فرزندان زنده، از نظر سیاسی بامعنا است. معنای این اتفاق آن است که مهاجرت در همه ی کشورهای ثروتمند به مقوله ای مهم و تفرقه آور تبدیل می شود. این پیشامد، همه ی صف بندی های سیاسی و سنتی را بر هم می زند.

از نظر اقتصادی، زوال جمعیت جوان، بازارها را از اساس تغییر می دهد. رشد شکل گیری خانواده در جهان پیشرفته نیرویی پیشران بوده است، اما آهنگ تشکیل خانواده دایماً کندتر می شود مگر آن که از مهاجرت افراد جوان در مقیاسی گسترده حمایت شود.

رهنمود:

معلوم کنید که سازمان شما رشد خود را در گروی نیروی جوان گذاشته یا سالمندان، یا مهاجران، مطمئن شوید برای کاهش تدریجی نیاز به جوانان و افزایش تازه واردان و سالمندان برنامه ای دارید.

تاریخ درج مطلب : 1395-05-16
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات