تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

5. ترک کهنه ها

 

 

ترک کهنه ها

هیچ کاری دشوارتر و پرهزینه تر، و نیز بی معناتر از تلاش برای جلوگیری از

 گندیدن لاشه نیست.

     مدیران کارآمد می دانند که باید خیلی از کارها را به طور ثمربخش انجام دهند. به همین خاطر کار و تلاش خود را متمرکز می کنند. اولین قاعده ی متمرکز کردن تلاش های مدیران خلاص شدن از شر گذشته ای است که دیگر بارور نیست. منابع درجه یک، به خصوص منابع کمیاب انسانی را، بی درنگ بسیج کرده و در راه فرصت های آینده به کار می گیرند. اگر رهبران نتوانند از شر گذشته خلاص شوند و آن را کنار بگذارند، قادر به ساختن آینده نخواهند بود.

سازمان ها اگر نتوانند به طور نظام یافته و آگاهانه دست از کارهای گذشته بردارند، در چنگال حوادث گرفتار می شوند. بهترین منابع خود را درکارهایی هدر می دهند که هرگز نمی بایست درگیر آن ها شوند و اگر درگیر هستند نباید بیش از این ادامه دهند. مدیران در اثر هدر دادن این منابع دچار کمبود منبع می شوند، به خصوص کمبود کارکنان توانا که وجودشان برای کشف و بهره برداری از فرصت ها لازم است. شما کار و کاسبی هایی که مشتاق نجات یافتن از چنبره ی گذشته اند بسیار نا چیز است، در نتیجه شمار آن ها که منابع لازم برای آینده را در دسترس دارند بسیار اندک است.

رهنمود: دست از هدر دادن منابع در راه کسب و کارهای منسوخ بردارید و افراد توانای خود را آزاد کنید تا بتوانید از فرصت های جدید بهره مند شوید.

تاریخ درج مطلب : 1395-04-08
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات