تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

2. شناختن آینده

شناختن آینده

 مهم است « آینده ای را که تاکنون خود را نشان داده» بشناسیم.

     پیشگویان همواره درستی نظر خود را با شمردن پیش بینی هایی که به حقیقت پیوسته می سنجند. آنها پیشامدهای مهمی را که اتفاق افتاده ولی پیش بینی  نکرده اند در نظر نمی گیرند. احتمال دارد هر چه  پیشگو پیش بینی کند اتفاق افتد. اما چه بسا پیشگو معنادارترین واقعیت های در حال تکوین را نبیند، و بدتر از این، اصلاً به آن ها اعتنا نکند. در پیشگویی از این وضعیت نمی توان گریخت، زیرا مهم ترین و متمایزترین وقایع نتیجه دگرگونی هایی است که در ارزش ها، دریافت ها، و هدف ها به وجود می آید، یعنی در چیزهایی که می توان حدس زد اما نمی توان پیش بینی کرد.

     اما مهمترین کار مدیر، شناسایی دگرگونی هایی است که تاکنون پدید آمده است. چالش مهم جامعه، اقتصاد، و سیاست، بهره برداری از دگرگونی هایی است که تا کنون پدید آمده و استفاده از آنها به مثابه فرصت. امر مهم این است که «آینده ای را که تاکنون خود را نشان داده» بشناسیم و برای درک و تحلیل این دگرگونی ها روش هایی را ابداع کنیم. مقدار زیادی از این روش ها در کتاب سال 1985، من نوآوری و کارآفرینی، معرفی شده است. این کتاب نشان می دهد که انسان چه طور می تواند به دگرگونی های جامعه، جمعیت، علم، فن آوری، به طور منظم و به چشم فرصت هایی برای ساختن آینده، نگاه کند.

رهنمود: روندهای مهمی را که تا کنون در بازارتان پدید آمده شناسایی کنید. یک صفحه درباره دوام و اثر آن روندها بر زندگانی و سازمان خود بنویسید.

                                                                    

 

تاریخ درج مطلب : 1395-04-01
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات