تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها : قانون رهبری، بازاریابی ، قوانین بازاریابی،قانون تغییر ناپذیر (ثابت) بازاریابی ، اصول مدیریت بازار،بازار ، قوانین تغییر ناپذیر مدیریت بازار،کسب و کار ، موفقیت ،مدیران ، مشتری ، بازاریابی ، استراتژی بازاریابی،مدیریت بازاریابی ، ذهن مشتری، نام تجاری، رقیب ،رقبا، برند ، کیفیت ،مدیریت کیفیت جامع، ذهن

22 قانون ثابت بازاریابی
قانون اول: قانون رهبری (The law of leader ship)

درس اول بازاریابی و فروش
 
قانون اول: قانون رهبری (The law of leader ship)
یادتان باشدقوانین بازاریابی مانند قطعات یک پازل است که فقدان هر یک منجر به ناقص شدن پازل می شود. به عنوان مثال فرض کنید که یکی از چرخ دنده های یک ساعت نباشد آیا آن ساعت وقت را به شما درست نشان خواهد داد؟ حال، ببینید اگر ساعتی وقت را درست نشان ندهد چقدر ارزش دارد؟ قوانین بازاریابی نیز مانند سیستم یک ساعت است که فقدان هر کدام ممکن است کل نتیجه زندگی شما را بر باد دهد!
Al Rise ، Jack Trout در کتاب 22 قانون تغییر ناپذیر (ثابت) بازاریابی


The 22 immutable Laws of marketing
پس از سالها مطالعه و بررسی مسائل و اصول مدیریت بازار به قوانینی دست پیدا کردند که ضامن توفیق یا شرکت در بازار می شوند. این اصول را "قوانین تغییر ناپذیر مدیریت بازار" نامیده اند. قوانین مورد نظرمجموعاَ 22 قانون است. اینجانب با مطالعه چندین باره کتاب هیچ موارد متناقض و غیر قابل قبولی را در آنها نیافتم البته بیشتر مثالهای آن به درد کشور ما نمی خورد در نتیجه سعی کرده ام به اقتباس از مطالب کتاب و ایجاد تغییراتی در آن، این قوانین را ایرانیزه کنم که انشاالله به مرور این قوانین را در وب سایت خواهم گذاشت که با به کار بستن آن در کسب و کار خود شاهد تغییرات اساسی و موفقیت روز افزون خود باشید. و در صورتی که این مطالب برایتان مفید فایده بود با ارسال نظرات خود، بنده را راهنمایی فرمائید.

قانون اول: The law of leader ship قانون رهبری
اوًلین بودن برتر از بهترین بودن است . The first better than the best
بسیاری از مدیران بر این باورند که مسأله اساسی بازاریابی این است که مشتری را متقاعد کنند که دارای بهترین محصول یا خدمت هستند. این باور درستی نیست. اگر شرکت شما سهم اندکی در بازار داشته باشد و مجبور باشید با رقبای بزرگتر و پولدارتری مبارزه کنید، حتماَ از اوًل ، استراتژی بازاریابی شما درست نیست چون شما قانون اوًل مدیریت بازاریابی را نقض کرده اید.
مسأله اساسی و اصلی در بازاریابی، ایجاد پایگاهی در ذهن مشتری است که در آن پایگاه در جایگاه نخستین باشید. این قانون رهبری است : اوًل بودن برتر از بهترین بودن است. وارد شدن به دنیای ذهن مشتری بسیار ساده تر از آن است که او را متقاعد سازید محصولی که شما ارائه می دهید بهتر از محصول کسی است که پیش از شما به ذهن او وارد شده است برای اثبات قانون رهبری می توانید به سؤالات زیر جواب دهید.
1- نام اولین شرکتی که در ایران کت و شلوار مردانه با کیفیت و تقریباَ گران قیمت ارائه کرد چیست؟
جواب : هاکوپیان
2- نام دومین و سومین شرکتی که کت و شلوار با کیفیت و گران قیمت ارائه می کند چیست؟ ماکسیم؟ ایکات؟ تن در؟ گراد؟ کاروس؟...برندس؟...
نام تجاری پیشگام، همیشه در هر زمینه ای، نخستین نام تجاری است که در ذهن مشتری جا می گیرد. در اتومبیل تجملی ، بنز در اتومبیل سرعت فراری ، در اتومبیل ایمن ولوو امًا در ایران، صابون عروس، نوشابه زمزم، حلیم گلپایگانی، چرخ خیاطی کاچیران، خودکار بیک، پفک نمکی مینو، سس مهرام، کلوچه نوشین، البته ناگفته نماند هر پیشگامی ، لزوماَ موفق نمی شود. اگر از جایگاه پیشگامی حفاظت نشود ممکن است با کوچکترین لغزش رقیب یا رقبا جایگاه شما را از شما بربایند.
اگر یادتان باشد ماکارونی رشد با تبلیغات نسبتاَ زیاد فرهنگ ماکارونی خوردن را در میان مردم ایران جا انداخت به عبارتی به بازارسازی پرداخت. امًا به دلیل استقبال مردم از محصولات آنها ، دچار غرور شد و به نوعی خودشیفتگی دچار شد که منجر به خود ویرانگری آنان گردید. و بازار حاضر و آماده را ، تک ماکارون از آنها تحویل گرفت و اکنون متأسفانه ماکارونی رشد مجبور است پودر کیک بفروشد. البته هم اکنون بازار تک ماکارون به شدت از سوی رقبای قدرتمندی چون زر ماکارون، ماکارونی جهان، پارسیلا و... تهدید میشود و تک ماکارون دچار دست پاچگی شده و مجبور شده است برند خودش را به محصولات دیگر گسترش دهد. از قبیل آرد ، روغن زیتون، روغن نباتی و ... که در سالهای آتی به شدت به ضررش تمام خواهد شد. روشی که قبلاَ شرکتهای زیادی در دنیا امتحان کرده اند و موفق نبوده است (شاید در کوتاه مدت نتایجی داشته باشد ) مطمئناَ در دراز مدت به برند اصلی و محصول اصلی لطمات جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.
قانون رهبری درباره همه محصولات و هر مقوله ای صادق است فرض کنیم که شما اولین دانشگاهی را که در ایران تأسیس شد نمی دانید امًا می توانیدبا جایگزین کردن موفق ترین به جای اولین، حدس قریب به یقین بزنید. لذا خواهید گفت دانشگاه تهران! امًا دومین دانشگاهی که در ایران تأسیس شد کدام دانشگاه است؟!
باید بگویم متأسفانه بازاریابی جنگ کیفیت ها نیست بلکه جنگ نگرشهاست یکی از کارهای ضروری که تمام صنایع به دنبال آن هستید" مدیریت کیفیت جامع" "Total quality management" است . ولی امروزه کیفیت یک امر بسیار بدیهی است. متأسفانه بدون توجه به واقعیت ها ، مردم اوًلین محصولی را که در ذهن آنها جای می گیرد، به عنوان محصول برتر می شناسند.
اگر به عنوان نفر دوًم در ذهن مشتری جای گرفته باشید.آیا محکوم هستید که برای همیشه گمنام باقی بمانید؟ نه لزوماَ چنین نیست. چون خوشبختانه قوانین دیگری هم برای اوًل شدن وجود دارد. لطفاَ منتظر بمانید.
اگر علاقمند هستید از دوره های آموزشی این مؤسسه بهرمند شوید لطفاَ اسمتان را در فرم های پیش ثبت نام وارد نمائید تا در اسرع وقت شما را در جریان قرار دهیم.
توضیح: برای اینکه مطالب کاربردی شود مجبور هستم که از مثالها و اسم شرکتهای ایرانی استفاده کنم. اگر چنانچه کسی از این موضوع رنجیده شود عذر خواهی می کنم و اگر مطالب اشتباهی در مورد شرکتها ذکر شده باشد خواهشمند است مراتب را اعلام نمائید تا اصلاح شود.
یک درخواست : از مدیران شرکتها و صاحبان صنایع و کسب و کار استدعا دارم اگر انتقادی از روش تبلیغات و بازاریابی آنها شده است، تحمل نمایند و اجازه بدهند برای جلوگیری از تکرار اشتباه دیگران این رویه ادامه پیدا کند.
چرا که این مهم می تواند موجبات راهنمایی و جلو گیری از ضرر و زیان دیگر شرکتهای ایرانی شود. و این خود خدمت بزرگی است به هم وطنان عزیزمان.
چو ایران نباشد تن من مباد.

 

تاریخ درج مطلب : 1391-04-06
دایره المعارف کلید واژه های مشاوره والاتدبیر
قانون رهبری، بازاریابی ، قوانین بازاریابی،قانون تغییر ناپذیر (ثابت) بازاریابی ، اصول مدیریت بازار،بازار ، قوانین تغییر ناپذیر مدیریت بازار،کسب و کار ، موفقیت ،مدیران ، مشتری ، بازاریابی ، استراتژی بازاریابی،مدیریت بازاریابی ، ذهن مشتری، نام تجاری، رقیب ،رقبا، برند ، کیفیت ،مدیریت کیفیت جامع، ذهن
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات

نام و نام خانوادگی :مجید امیری زاده
متن نظر :باسلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد . مطالب مفید و ارزنده ای بیان فرمودید. به خصوص اینکه ازمثالهای وطنی که ملموس هستند استفاده نموده اید. امیدوارم بتوانیم بیشتر از تجربیات و توانمندیهای استاد بهره مند شویم و قدمی در راه پیشرفت کشورمان برداریم .

نام و نام خانوادگی :
متن نظر :با سلام و تشکر از توجه شما به رشد شرکتها. چند وقت پیش نیز نامه ای بر مبنای آموزش رایگان 22 قانون ثابت بازاریابی را فکس زده بودید و با مراجعه به این سایت فقط قانون اول توضیح داده شده و بقیه قوانین نیامده است و عنوان نموده اید جهت مطالعه کامل به این سایت مراجعه کنید. ما منتظر سایر قوانین نیز هستیم.