تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها :

فلسفه های مدیریت بازرایابی


 

1-دیدگاه مبتنی بر تولید (Product concept ) :

     دیدگاه مبتنی بر تولید یکی از قدیمی ترین دیدگاه هاست. این دیدگاه بر پایه این اصل بنا شده است که مصرف کنندگان خواهان محصولاتی هستند که ارزان قیمت بوده و به میزان کافی در دسترس باشد. مدیران طرفدار این دیدگاه می کوشند تولید را با کارآیی بالا ی کاهش دادن هزینه انجام دهند و محصولات را در سطحی گسترده توزیع کنند این دیدگاه برای زمانی مناسب است  که تقاضا بیشتر از عرضه باشد.

فلسفه هنری فورد: تولید خودرو مدل T با رنگ سیاه در دهه 1950 با شعار « شما هر رنگ خودرویی را بخواهید برایتان می سازیم به شرط اینکه مشکی باشد.»

فلسفه 25 ساله ایران خودرو: تولید پیکان فقط با رنگ سفید بود.

2-دیدگاه مبتی بر کیفیت محصول ( Product concept ):

     این دیدگاه معتقد است که مصرف کنندگان محصولاتی را که از نظر کیفیت و عملکرد نسبت به بقیه برتر باشند انتخاب خواهند کرد. طرفداران این دیدگاه به هنگام طراحی محصول هیچ توجهی به نظر مصرف کنندگان نمی نمایند و فقط توان خود را برای بهبود دائم این محصول متمرکز می کنند. نتیجه این دیدگاه به نزدیک بینی در بازاریابی می انجامد. ضمن اینکه کیفیت یک امر اعتباری و نسبی است و هر مشتری تعریف خاص و متفاوتی از کیفیت دارد.

 

3- گرایش فروش ( SELLING CONCEPT ) :

       بر این پایه استوار است که مشتریان مقدار کافی از محصولات شرکت را نخواهند خرید مگر آنکه برای فروش و تبلیغات و ترفیعات فعالیت های چشمگیری صورت پذیرد. شرکت هایی که از این گرایش پیروی می کنند باور دارند که محصولاتشان باید «فروخته» شود، نه اینکه    «خریداری» شود.

     فروش نقش اساسی دارد و رضایت مشتری در مرتبه دوم اهمیت است مثل شرکت های بیمه، نامزدهای نمایندگی، مؤسسات خیریه، ثبت نام در موسسات آموزشی.

    بیشتر شرکت ها وقتی با تولید مازاد مواجه هستند از این دیدگاه استفاده می کنند هدف آنان فروش محصولات موجود است و نه عرضه آنچه بازار خواستار است.

 

4- گرایش مبتنی بر بازاریابی :

     دیدگاه مبتنی بر بازاریابی

استاد خیلی ممنون از مطالب ارائه شده من در كلاس شما در اتاق بازرگانی اردبیل ذهن ثروت سازشركت كرده بودم خیلی انگیزه داد ولی من نقطه شروع را پیدا نكردم نمدانم از كجا شروع كنم لطفا راهنماییم كنید علاقه به فروش دارم ولی به تولید نه.
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات

نام و نام خانوادگی :مطهر تاجدار
متن نظر :استاد خیلی ممنون از مطالب ارائه شده من در كلاس شما در اتاق بازرگانی اردبیل ذهن ثروت سازشركت كرده بودم خیلی انگیزه داد ولی من نقطه شروع را پیدا نكردم نمدانم از كجا شروع كنم لطفا راهنماییم كنید علاقه به فروش دارم ولی به تولید نه.