تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها : جایگاه یابی ، مشتریان ،بازاریابی ،محصولات ،قیمت ،کیفیت ،مدیران شرکت،تبلیغات،برند ، ارزش،ارزش برند ، مشتری ،مدیرعامل،Image ،تصویر ذهنی ، مشتریان ،مدیران ، ارزش افزوده

جایگاه یابی (Positioning )


    امروز جایگاه یابی Positioning چیزی نیست که ما بتوانیم به مشتریان تحمیل کنیم بلکه جایگاه یابی یک کار ذهنی است به عبارتی جایگاه یابی نبردی است که در ذهن مشتریان اتفاق می افتد و مشتریان بر اساس ارزش ادراک شده و کیفیت و قیمت ادراک شده و نه قیمت واقعی حاضر هستند پول بپردازند. هر شرکتی باید با یک ویژگی خودش را متمایز کند. مثلاً شرکت ولو و با ایمنی- سونی پیشرو در نوآوری. البته ناگفته نماند که ادعای شرکت باید توسط مشتریان تأیید شود به عبارتی روشن، جایگاه ما را مشتریان تعیین می کنند، نه مدیران شرکت و تبلیغات. ممکن است شرکت ادعای تعداد زیادی از ویژگی های برتر را نمایند در این صورت مشتریان آنها را باور نخواهد کرد. در جایگاه یابی نمی شود آنچه خوبان همه دارند را ما یک جا داشته باشیم، اگرداشته باشیم نیز باید به قویترین و بارزترین آن تکیه کنیم مثل خودرو «فراری» که با سرعت شناخته می شود. امروز بیشتر مردم بیشتر به جای تشابهات دوست دارند تفاوت ها را انتخاب کنند. مثلاً شعار مبلیران در زمان حیاتش «مبلیران بخر راحت باش» بود، طبیعی بود که مبل های بزرگ و راحت تولید کند، گفتگوی مردم درمورد شرکت ما ارزش شرکت ما را مشخص می کند که به آن ارزش برند می گویند. ارزش برند کوکاکولا چندین برابر ارزش واقعی دارائی ملموس آن است. به قول مدیرعامل فقید کوکاکولا:

"اگر همین امروز ماشین آلات ما در یک آتش سوزی از بین برود ارزش اسم کوکاکولا از بین نخواهد رفت و این ارزش یعنی ارزش برند یک شرکت، که ارزش برند شرکت کوکاکولا بیش از 90 میلیارد دلار است."

نکته:

تمایز بیش از آن که عینی و برای مشتریان قابل درک، فهم و تشخیص باشد، ذهنی است، یک Image یا تصویر ذهنی است. مشتری نه مدیرعامل را می شناسد و نه کارخانه را دیده است و با افکار شما آشنایی ندارد، پس شما با ایجاد یک تصویر ذهنی مثبت مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید. متأسفانه زیاد دیده شده است که تعدادی از مدیران به خطا به جای اینکار مشغول مانور دادن و قدرت نمایی در داخل صنف کسب و کار هستند. که برای آنان هیچ ارزش افزوده ایجاد نمی کند.

دانشجوی رشته روانشناسی صنعتی سازمانی هستم و یک دفتر چاپ دیجیتال دارم. متن فوق در هر دو زمینه واسم کارا و به درد بخور بود. مرسی.
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات

نام و نام خانوادگی :رضا افشاری
متن نظر :دانشجوی رشته روانشناسی صنعتی سازمانی هستم و یک دفتر چاپ دیجیتال دارم. متن فوق در هر دو زمینه واسم کارا و به درد بخور بود. مرسی.