تصویر شماره دو دوره ها تصویر شماره پنج مکتب سادگی بازاریابی و فروش ، بنیانگذار روح ا... هادوینیا تصویر شش
This is an example of a HTML caption with a link.
فرم ورود اعضا

کلمه عبور :


کلید واژه ها : بازاریابی ، محیط بازاریابی ،آمیخته بازاریابی ، مشتریان ،بازاریابی معکوس ، مشتری ،قیمت، مکان ، کانال توزیع و تبلیغات ،بازاریابی انبوه ،بخش بندی ،بازاریابی تک به تک ،B2C، بازار، CUSTOMIZE ،محصولات ، قدرت انتخاب مشتری ، طراحی معکوس ، قیمت گذاری ،قیمت گذاری معکوس ، توزیع معکوس ، تبلیغات ، تبلیغات معکوس ،

پارادایم بازریابی نوین (بازریابی معکوس)


     به عبارتی بازاریابی معکوس تغییر روش داده است. بازاریابی معکوس از این جنبه نشات می گیرد که مشتریان نقش اساسی و مهمتری را در تأثیرگذاری بر چهار p آمیخته بازاریابی از قبیل، قیمت، مکان و کانال توزیع و تبلیغات دارند آنها انتظار دارند شرکت ها در طراحی کالاهای که برای رفع نیاز آنها می سازند از آنان نظر خواهی شود. امروزه بازاریابی از مباحث بازاریابی انبوه به بخش بندی و از بخش بندی به بازاریابی تک به تک (B2C) رسیده است. مشتریان انتظار دارند به جای اینکه در بازار مجبور باشند از میان تعدادی مدل مبلمان با رنگ ها و طرح های ارائه شده توسط شرکت انتخاب کنند ترجیح می دهند که رنگ و جنس مورد نظر خود را انتخاب کنند و شرکت به صورت سفارشی (CUSTOMIZE) آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایند امروزه شرکت های خودرو سازی مانند شرکت تویوتا، خودرو سفارش مشتری را ظرف 48 ساعت تحویل می دهد. ما نیز باید دیدگاهمان را به نوع طراحی محصولات و قدرت انتخاب مشتری تغییر دهیم (طراحی معکوس). در قیمت گذاری به جای اینکه شرکت قیمت محصول را خودش انتخاب کند باید طی فرآیندی از طریق مشتریان قیمت مورد نظر مشتری را قبل از قیمت گذاری کشف کند (قیمت گذاری معکوس ). شرکت ها قبل از اینکه یک مکان را برای ارائه محصول انتخاب نمایند باید نظر مشتریان خود را جویا شوند. مشتریان خواهان تنوع در مکان انتخاب و خرید کالا هستند (توزیع معکوس). شرکت ها به جای اینکه  درون شرکت بنشینند و از پشت میز برای تبلیغات فرمانروایی کنند باید قبل از اجرای تبلیغات و ارسال آگهی نظز مشتریان را جویا شوند (تبلیغات معکوس). اگر به دنبال این هستید که مشتری ( درِ کیفش) را به روی ما باز کند باید مطابق میل و سلیقه او رفتار کنیم وگرنه شرکت ما به موزه تاریخ خواهد پیوست.

 

دکتر روح اله هادوی نیا نویسنده کتاب روانشناسی فروش حرفه ای در بازار ایران و بنیانگذار مکتب سادگی بازاریابی و فروش در ایران (MSS)

مدرس بازاریابی، مدرس فروش، مدرس ارتباطات، مشاور بازاریابی، مشاور فروش،  مشاور تبلیغات، مشاور برندسازی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟ (از ستاره های مقابل امتیاز از یک تا بیست را انتخاب نمایید.)
ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

نام و نام خانوادگی : (اختیاری)
آدرس ایمیل : (اختیاری)
متن نظر: (حداکثر 1000 کاراکتر)

لیست نظرات